On this page... (hide)

  1.   1.  Stabil verziók
  2.   2.  Foltok (patches)
  3.   3.  Előzetes kiadások
    1.   3.1  Alfa kiadás
    2.   3.2  Béta kiadás
    3.   3.3  Release candidate (előzetes kiadás)
  4.   4.  SVN csomagok (builds)
  5.   5.  Összefoglalás
  6.   6.  Példa

A LyX verziószámok leírása és az emögött álló elvek.

A legtöbb felhasználónk a legutolsó stabíl kiadáshoz akar hozzájutni.

1.  Stabil verziók

A verziószámok egyesével növekednek. Az 1.x.0 verzió rendszerint egy év fejlesztés eredménye és várhatóan tartalmaz új funkciókat és hibákat is. Az 1.x.y verziók amelyeknél y>0, karbantartói kiadások, igyekszünk ezen verziókban a hibákat kijavítani és újdonságot nem beépíteni, azonban a javításokkal néha becsúsznak újdonságok is.

Például az aktuális stabil verzió az 1.5.2 és az ezelőttiek az 1.5.1 és 1.5.0. Az utóbbiak, mind a részei az 1.5.x sorozatnak és elvárható, hogy a frissítés a magasabb verziószámra biztonságos.

A LyX fájlformátum sosem változik a karbantartói kiadásokban.

2.  Foltok (patches)

"Foltok" nem érhetőek el a nagyobb verzióugrások között (pl. 1.5.0 és 1.6.0 között), mivel azok túlságosan nagyméretűek lehetnek. Mindezek mellett elérhetőek "folt"-ok a karbantartói kiadásokhoz (amelyek gyakran így is méretesek, de a tartalmuk nagy részben az frissítés az l10n interfész dokumentációhoz). Ezeket a folt-okat folyamatosan kell felrakni (egyiket a másik után).

3.  Előzetes kiadások

Az előzetes kiadások a korábbiakhoz képes új funkciókkal jelennek meg, az előző stabil változathoz képest. Következetesen a lyx-1.5.0alpha/beta/rc1 jelzi a LyX 1.5.0 verziójának előzetes kiadását. Mivel ezek az előzetesek teszt változatai a következő kiadásoknak, különleges figyelemmel kell őket kezelni. A következő karbantartói változatoknak nincsenek előzetesei, mivel azok számát a minimumon igyekszünk tartani.

3.1  Alfa kiadás

Az alfa kiadás (pl. lyx-1.5.0alpha1.tar.bz2) egy, közvetlen a fejlesztési forrásból származó kiadás. Egy olyan időpontban, amikor már valószínűleg csak pár jelentős új funkció kerülhet beépítésre az első stabil kiadás előtt.

3.2  Béta kiadás

A béta kiadás (pl. lyx-1.5.0beta1.tar.bz2) egy, közvetlen a fejlesztési forrásból származó kiadás. Egy olyan időpontban, amikor már valószínűleg csak pár (kisebb) új funkció kerülhet beépítésre az első stabil kiadás előtt.

3.3  Release candidate (előzetes kiadás)

Az RC (lyx-1.5.0rc1.tar.bz2) kiadás után már csak hibajavítások a megengedettek. A lényeg, hogy a béta olyan RC állapotba kerüljön, hogy ne legyenek benne adatvesztéssel járó hibák.

4.  SVN csomagok (builds)

A fő kiadások után (pl. LyX 1.6.0 stb.), a munka rendszerint két különálló szálon halad tovább.. A "trunk" a fő fejlesztési szál, itt kerülnek az új funkciók beépítésre. Ez a szál lesz végül a következő fő kiadás (pl. a LyX 1.7 a LyX 1.6 után). Minden egyes fő kiadás során, a forráskód átmásolódik egy különálló stabil szálba (BRANCH_1_6_X LyX 1.6 esetében), ahol a hibajavítások történnek. Ennek a stabil szálnak az eredményei a kisebb kiadások, mint pl a LyX 1.6.1, LyX 1.6.2 és így tovább. A szándékunk az, hogy ez a szál mindig stabil maradjon.

A LyX azon verziói amelyeket az SVN-ből készítünk, mindig a `svn' raggal rendelkeznek. (mint pl. 1.7.0svn vagy 1.6.1svn). Ezek a csomagok sohasem kerülnek az ftp szerverekre.

Utasításokat SVN használatához itt találhat.

5.  Összefoglalás

A négy lehetséges fájlnév formátum a következő:

lyx-1.5.0.tar.gzkezdeti stabil kiadás.
lyx-1.5.2.tar.gzmásodik karbantartói kiadás a LyX 1.5.0 verzióhoz.
patch-1.5.2.gzfolt, a LyX 1.5.1 verziót az 1.5.2 verzióra való frissítéséhez.
lyx-1.6.0alpha/beta/rc1.tar.gzpotenciális instabil tesztváltozata a következő kiadásnak.

A stabil verziókat és a foltokat a LyX ftp-n mindig a "stable" könyvtárban találja meg.

Az előzetes kiadásokat a LyX ftp-n mindig a "devel" könyvtárban találja meg.

És a kíváncsiaknak mindig ott az Subversion tároló!

6.  Példa

Egy normál felhasználó, vagy bárki egy fontos projekthez letölti mondjuk az 1.5.2-t, és később, amint megjelenik 1.5.3 frissíti erre a verzióra. Egy tapasztalt felhasználó lehet, hogy letölti az 1.6.0rc1 verziót, hogy megismerhesse/használhassa az új funkciókat. Egy fejlesztő a munkáját a SVN-ből folytatja.